DJI Mavic air service @dji_repair www.djiteknikdestek.com - dji - uav - uavpilot

DJI yetkili servis: Mavic air tamiri ve Mavic air servis fiyatları

Bildiğiniz gibi Mavic Air modeli dji Drone’larının en sevilenlerindendir. Bu model Mavic mini den daha kaliteli ve rüzgâra dayanaklıdır, ve Mavic pro’a nispet daha hafiftir.

Bu yazıda dji Mavic Air tamiri ve sökülmesi nasıl yapıldığını ve Mavic Air servis fiyatlarından Bahsetmiş olacağız.

İÇERİKLER

dji mavic air gövdesi

Gördüğün gibi Mavic Air’in gövde kısmı DJI’ın başka mavic serisi drone’lardan bir az farklıdır, yani başka mavic’lerin gövdesi bir üst kapağ ve kasadan oluşur Ken mavic Air gövdesi aşağıda söylendiği gibi dört kısımdan oluşuyor. 

Dji Mavic Air gövdesinin üst kapağı - Mavic Air Servisi için sökülmesi gerekiyor
Dji Mavic Air gövdesinin üst kapağı - Mavic Air Servisi için sökülmesi gerekiyor
DJI Mavic Air Üst Kapak Çerçevesi Yan Gövde Kabuğu - Mavic Air Tamiri için sökülmesi gerekiyor
DJI Mavic Air Üst Kapak Çerçevesi Yan Gövde Kabuğu - Mavic Air Tamiri için sökülmesi gerekiyor
Dji Mavic Air gövdesinin üst koruyucusu (top shield) (Mavic Air Tamiri için sökülmesi gerekiyor)
Dji Mavic Air gövdesinin üst koruyucusu (top shield) (Mavic Air Tamiri için sökülmesi gerekiyor)
dji mavic Air ana gövdesi
dji mavic ana gövdesi

Dji Mavic Air Tamir için nasıl sökülür

İlk başta gövdenin üst kısmını tutan, gimbal’ın iki tarafında olan vidaları açıyoruz. (Bazı Drone’larda bu vidalar bulunmuyor)

üst kapağı sökebilmek için açılması gereken vidalar
üst kapağı sökebilmek için açılması gereken vidalar

En üst kapağı çok dikkatli bir şekilde  plastik cep telefonu ekran kasa ayırma aparatla açıyoruz. Üst kapağı çıkardıktan sonra Drone’un üst kapak çerçevesi yan gövde kabuğunu ayırıyoruz. Şimdi gövdesinin üst koruyucu kapağının vidalarını açabiliniz.

Dji Mavic Air Servisi nasıl yapılır ?

Dji Mavic Air Tamiri nasıl yapılır diyerekken ilk başta bu cihazın neden ve nasıl arıza yaptığına bakmamız gerekiyor. Cihazın neden arızalandığı çoğu zaman ortadadır.( bir şeye çarpma, sert şekilde yere çarpma, suya düşme ve b.g ) Ama çoğu zaman cihaz açılmadan hangi kısım veya kısımlar nasıl arızalandığı net şekilde bilinmiyor.

Mavic Air veya DJI’ın diğer ürünleri ile sorun yaşadığınızda en doğru yol bizi arayıp destek almaktır. Biz DJI Teknik Destek olarak size Tam Şekilde Destek olarak için buradayız.

Dji Mavic Air kol değişimi nasıl yapılır ?

Demin söylediğimiz gibi drone’u gövdesini söküyoruz, sonra ilgili kolun tellerini doğru bir şekilde ayırmak gerekir, bu işlemleri yaptıktan sonra sıra kolu gövdeden ayırmaya geliyor, bu işlem Mavic modellerinin ön kolunda demir yay olduğundan dolayı daha önce yapmamış veya acemi arkadaşlar için zor oluyor.

Mavic Air Servis fiyatları

Bildiğiniz gibi Dji Drone’ları kaliteli ve pahalı cihazlardır, bu yüzden servis fiyatı arızalanan kısım ve parçaya bağlı olarak dJI’ın tüm Drone’ları gibi Mavic Air servisinde de farklı olabilir.
Dji Drone servisinin tahmini fiyatını öğrenmek için aşağıdaki yöntemlerin birinden bize ulaşabilirsiniz. (Sizi bekliyoruz)

mavic mini hata

dji türkiye yetkili servis: Mavic Mini/Mini 2 hata kodları ve çözümler

İÇERİKLER Add a header to begin generating the table of contents Mavic Mini/Mini 2 hata kodları ve çözümler mavic mini 2 “Code 40021: Gimbal IMU data error. Contact DJI Support for assistance .” hatası Kod 40021: Gimbal IMU veri hatası. Yardım için DJI Destek ile iletişime geçin. Bu hata mesajı deone’da donanımsal arıza olduğunu bildiriyor Code

Read More »

DJI Teknik Servis Galeri

18 Kasım 2021 DJI Mavic 2 pro kumanda, USB soketi bozulmuş, bu Soket dji servis olarak bizim taraftan tamir ediliyor. DJI Mavic 2 pro kamera Merceği deniz suyuna düşen Mavic 2 pro, ana kartı çok kötü yakılmış drone elektronik kartının üzerinde bozulan çip elektronik kart üzerinde darbe eseri bozulan çip DJI FPV Kaza eseri ön sol

Read More »
4.5/5 (2 Reviews)

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button Scroll to Top