Drone Servisi İçin DJI Desteği Nasıl Alınır?

Bir DJI drone’nunun hasar görmesi alışılmadık bir durum değildir. Çünkü bazen droneler dikkatli bir şekilde uçurulmadığında veya işler kontrolünuz dışına çıktığında cihaz bozulabilir. Bu durumda hasarlı bir Drone’i tamir etmek için DJI desteği almanız gerekir. Sonuçta kendi ürettikleri ürünleri nasıl onarılacağını onlar bilmektedir. Peki, bu aşamada DJI’nin drone’unuzu tamir etmesini nasıl sağlayacaksınız?

DJI drone’unuzu tamir etmenin 3 ana yolu vardır. İlki garanti kapsamındaki arızalar DJI tarafından ücretsiz olarak giderilecek veya değiştirilecektir. Eğer drone’nunuz kullanım sırasında hasar gördüyse de ücretli olarak DJI tamir servis aracılığıyla tamir ettirilecektir. Ayrıca onarımları kapsayan değişimler için de bir DJI bakım tamir planı satın alabilirsiniz.

 

Garanti Kapsamında Neler Var?

Bir DJI drone’unun hasar görmesi olağan dışı bir durum değil, çünkü bu araçların uçarken hasar görmesi karşılaşılması yaygın bir sorundur. Buna örnek olarak drone uçururken ağaca takıldığında veya bir hata yaptığınızda drone düşebilir.

DJI’nin garanti süresi firmaya göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu kapsamda DJI, onlardan satın aldığınız drone’ların kusursuz olduğunu ve düzgün  bir şekilde kullandığınız sürece parçaların her daim normal çalışacağını garanti eder.

 

Ancak satın aldığınız DJI drone, olması gerektiği gibi çalışmıyorsa ve bazı kusurları varsa, o zaman bu durumda bir DJI servis merkezine gidebilir, drone’un garanti süresinden yararlanabilirsiniz. Bundan önce ise DJI servisi ile iletişime geçmeniz gerekebilir. Çünkü onarım veya değişiminden önce telefonda size çözüm için yardımcı olacaklardır. Bunun yapılmasının sebebi ise drone’unuzun gerçekten tamire ihtiyacı var mı, diye sorunu tespit etmektir. Bu aşamada da size bir kaç soru soracaklar ve drone’un normal şekilde çalışmasına yardımcı olabilecek belirli adımları uygulamanızı isteyecekler. Tüm bu işlemler işe yaramazsa yapmanız gereken ise drone’i DJI servisine geri göndermek ve tamir ettirmektir.

Garanti kapsamına girenler, drone’i kullanırken meydana gelebilecek hasarları değil, fabrika hatalarını kapsar.

DJI Onarım Servisi Hizmeti Nasıl Alınır? Maliyeti Ne kadardır?

Drone’unuzda ki hasar fabrika hatalarından kaynaklanmıyorsa, kulanım esnasında bir çarpışma veya hatadan dolayıysa bu durumda DJI servis hizmeti tek seçeneğinizdir. Peki, DJI servisinin devreye girdiği bu noktada işlem maliyeti ne kadardır?

Servis merkezine gittikten sonra tek yapmanız gereken bir çalışanın drone’unuzu incelemesidir. Böylece problemin ne olduğuna ve cihazın ne kadar hasarlı olduğuna bağlı olarak sorunu tespit edip, drone’u onarabilirler. Bununla birlikte DJI servis çalışanı, size hasarın nedenini sorduğunda doğru bilgi vermenizde önemlidir. Çünkü DJI drone’larında hasarın nedeninin tespiti için uçuş kayıtları vardır ve sorun sizden kaynaklıysa ortaya çıkacaktır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top
Call Now Button